In Bergschenhoek is een groot aantal werkgroepen en vrijwilligers aktief. Via de lijst kunt u informatie over een gezochte werkgroep opvragen.

De Morgenster 2018-5

November 2018

Geloofsgesprek binnen pastoraal team

Terugblik jubileumviering Onze Lieve Vrouw Geboorte Berkel

Bekijk

De Morgenster 2019-5

Juli 2019

Eten en Ontmoeten: hartvewarmend

Eerste Heilige Communie: vieringen in de kernen

Pastor Bracco Gartner heeft afscheid genomen

Bekijk

De Morgenster 2019-1

Februari 2019

Geloofsgesprek

Wereldjongerendagen

Jaar van de Roepingen

Bekijk
 

6 juli Nationale Bedevaart Brielle

28 mei 2019 - Parochie Christus Koning, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Nootdorp en Ypenburg, Pijnacker

Zaterdag 6 juli vindt de Nationale Bedevaart in het heiligdom van de HH. Martelaren van Gorcum plaats aan De Rik 5 te Brielle.

Onderdeel van de bedevaart is een pontificale eucharistieviering met Mgr. J.H.J. van den Hende als hoofdcelebrant.

Thema is dit jaar ‘Geroepen!’.

Het Koor Intermezzo verleent o.l.v Marcel van der Poel de muzikale ondersteuning van de viering.

Brielle is het bekendste bedevaartsoord van Zuid-Holland. In het jaar 1572 werden op deze plaats 19 Rooms-Katholieke geestelijken uit Gorcum gemarteld en opgehangen omdat ze weigerden hun geloof in de eucharistie af te zweren. Op 29 juni 1867 vond hun heiligverklaring plaats.

Programma Nationale Bedevaart:

11.00 uur Pontificale eucharistieviering

13.30 uur Rozenkransgebed / Jongerenprogramma

14.30 uur Kruisweg

15.30 uur Vesperviering met processie en pelgrimszegen

Nieuw: • Bij de Nationale Bedevaart heeft u gelegenheid om vóór in de kerk de gerestaureerde reliekschrijn te zien. Deze is in mei jl. teruggeplaatst bij de opening van het bedevaartseizoen. • Ook is er ditmaal informatie te verkrijgen over Katholiekleven.nl (de website van de Nederlandse bisschoppen), uitgeverij Adveniat en over de Priester- en diakenopleiding Centrum Vronesteyn.

Jongerenprogramma:

Voor de jongere bedevaartgangers is er een ‘parallelprogramma’ tijdens het rozenkransgebed rond het thema “Geroepen!”.

Speciaal busvervoer: Er zijn twee opstapplaatsen. • HH. Laurentius en Elisabeth Kathedraal aan de Mathenesserlaan 305 te Rotterdam Vertrektijd: 09.00 uur • Centraal Station Rotterdam (achterzijde), Proveniersplein Vertrektijd: 09.15 uur

Aanmelden t/m 30 juni: via bisdom Rotterdam. of tel. 010 – 281 51 71 

Openstelling en eucharistieviering: In juli en augustus is het heiligdom dagelijks geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. Elke donderdag vindt om 14.00 uur een eucharistieviering plaats met biechtgelegenheid. Tijdens de zomer openstelling is een speciaal programma opgesteld met Plechtig lof, Kruisweg en bidden van de rozenkrans op diverse data. zie hier 

Adres: De Rik 5 (Hoek De Rik-Kloosterweg) te Brielle.

bedevaartskerk te Brielle.jpg

Terug naar de vorige pagina
Tekstgrootte

Geen enkel probleem is ongrijpbaar. Zelfs denkbeeldige problemen zijn te overwinnen door juist te denken.