In Bergschenhoek is een groot aantal werkgroepen en vrijwilligers aktief. Via de lijst kunt u informatie over een gezochte werkgroep opvragen.

De Morgenster 2018-5

November 2018

Geloofsgesprek binnen pastoraal team

Terugblik jubileumviering Onze Lieve Vrouw Geboorte Berkel

Bekijk

De Morgenster 2021-7

december 2021

Kerstmis

Actie Kerkbalans

Onder voorbehoud

 

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2021-6

november 2021

Allerzielen

Advent

Adventsactie

Gezocht: Penningmeester PCK

 

 

 

Bekijk
Dit Pijnackerse koor bestaat uitsluitend uit dames en zingt tijdens vieringen in de Keijzershof.
Vivace is een gemengd koor bestaande uit ca. 35 enthousiaste leden.

De Morgenster 2021-6

november 2021

Allerzielen

Advent

Adventsactie

Gezocht: Penningmeester PCK

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2019-5

Juli 2019

Eten en Ontmoeten: hartvewarmend

Eerste Heilige Communie: vieringen in de kernen

Pastor Bracco Gartner heeft afscheid genomen

Bekijk

De Morgenster 2019-1

Februari 2019

Geloofsgesprek

Wereldjongerendagen

Jaar van de Roepingen

Bekijk
 

Nieuwsbrief van het secretariaat 19 mei 2023

19 mei 2023 - Berkel en Rodenrijs

Beste parochianen, 

Vandaag weer iets te lezen voor u.

Heeft u zelf (of namens een werkgroep) iets waarvan u denkt dat dit ook in de nieuwsbrief zou passen, stuur het gerust in. Soms zijn er wat scheve gezichten omdat er wel iets in staat wat in Berkel gebeurt, maar niet iets wat in Rodenrijs gebeurt. Ik krijg het toegestuurd en plaats het dan op verzoek, het is niet zo dat ik bewust niets over Rodenrijs communiceer. 

Begraafplaats

De heren van de groengroep zijn momenteel bezig om het deel algemene graven aan de kant van de pastorie op te knappen. Grafmonumenten worden rechtgezet, oude bloemen en andere zaken die niet meer mooi zijn worden verwijderd, de stoep wordt opgehaald, onkruid weggehaald en ga zo maar door. Ze doen hun best om het er weer netjes uit te laten zien. Mocht u wat overlast hiervan ondervinden, bedenk dan maar dat het er straks weer netjes uitziet. Heren, hartelijk dank!

Nooduitgang Pius X

Heeft u al gezien dat er bij de trap van de nooduitgang Pius X een hele mooie trapleuning geplaatst is? Dit heeft Leo van der Putte heel vakkundig gedaan. We hopen uiteraard niet dat het ooit nodig zal zijn, maar anders kunt u zich goed vasthouden als u in nood de kerk moet verlaten. Hartelijk dank Leo!

Hulp gevraagd

Gezocht bezorger Morgenster voor een wijk met ongeveer 50 adressen, onder andere Anne de Vriessingel, Theo Thijssensingel en Stationssingel. De huidige bezorger ziet zich helaas genoodzaakt zijn wijk op te geven. Hij heeft het jaren trouw gedaan waarvoor hartelijk dank!

Marialof

Zaterdag 20 mei, morgen, is er om 15.00 uur Marialof in de Onze Lieve Vrouw Geboorte, aansluitend kunt u achter in de kerk een kopje koffie of thee drinken.

Gezinsviering 4 juni

Zondag 4 juni is er gezinsviering in Bergschenhoek om 9.30 uur. Thema is “Vader – Zoon – Heilige Geest: de Drie-eenheid van liefde. Voorganger is Pastor Ton Halin en kinderkoor "Zing Mee" zal de viering muzikaal ondersteunen. U bent allen van harte uitgenodigd, het zijn leuke vieringen en zeker voor de gezinnen heel toegankelijk.

Uitnodiging Maria van Jesse Ommegang (ingekomen mededeling)

Op zondag 18 juni 2023 is de jaarlijkse Maria van Jesse Ommegang in Delft. Ik nodig u namens het Gilde O.L. Vrouw van Jesse van harte hiervoor uit.

Oorsprong:

De oorsprong van de Ommegang ligt in de middeleeuwen toen een blinde vrouw genas bij het Maria van Jessebeeld in de Sint Hippolytuskerk, de huidige Oude Kerk in Delft. Deze kerk werd daardoor in de middeleeuwen een bedevaartsoord. De reformatie maakte een einde aan de Ommegang totdat studenten van Katholieke Studenten Vereniging Sanctus Virgilius in 1929 de Ommegang weer nieuw leven inbliezen.

Het bestuur van de studentenvereniging neemt jaarlijks deel aan de Ommegang evenals een 250-tal belangstellenden van binnen en buiten de stad. De Ommegang heeft een meditatief karakter en wordt in stilte gehouden. Het thema is dit jaar ‘Maria wees gegroet’. Voorganger is pater Thomas, parochievicaris van de parochies Sint Ursula en OLV van Sion.

Tijdschema

10.00-10.20 uur Begroeting en korte viering Sint Hippolytuskapel, Oude Delft 118

10.30-11.00 uur Ommegang in stilte via Oude Kerk naar Maria van Jessekerk

11.15-12.30 uur Eucharistieviering in de Maria van Jessekerk

12.45-14.30 uur Lunch in Sociëteit het Meisjeshuis, Oude Delft 112

Aanmelding:

Wilt u uiterlijk 28 mei laten weten of u met of zonder partner deelneemt? U kunt dit doen bij de deken van het Gilde bertettekoven@gmail.com. Als u met de auto komt kunt u het beste parkeren in de Prinsenhofgarage, uitgang Prinsenhof bijna aan het eind van de garage. Voor vragen kunt u contact opnemen met Olaf Holland, tel: 06 2224 6120, e-mail: olaf@hollandkinderopvang.nl

Graag tot ziens op 18 juni.

Bert Ettekoven

Deken Gilde O.L. Vrouw van Jesse Delft

Burgwal 20, 2611 GJ Delft

Tel: 06 20824929

E-mail: bertettekoven@gmail.com

Overweging

Pak al je zorgen in je plunjezak en fluit.

Ieder mens heeft recht op vakantie

Vooral in deze tijd in het moordend tempo

van het moderne leven.

Heb je vermoeide zenuwen 

dan word je prikkelbaar en vervelend

Genees dus jezelf en ga erop uit

Zet je zorgen van je af en stop die stress

Ga erop uit, je hoeft niet naar Amerika of Balie

Je hoeft niet dagen in de zon te bakken.

Maar ga naar de bossen en de velden dichtbij.

Ga naar de zee of ga niets doen.

Want vakantie vieren is nieuwe kracht vinden

voor de dag van morgen.

Uit : Vitaminen voor het hart.

Mede namens Jeannette wens ik u alleen een mooi weekend toe,

en misschien heeft u in het weekend al zin om de plunjezak met zorgen

mee te nemen het bos in en die daar lekker te legen.

 

Met vriendelijke groet,

Elsbeth Bazuin-van Logchem

Secretariaat Parochiekern Onze Lieve Vrouw Geboorte

Noordeindseweg 100

2651 CX Berkel en Rodenrijs

Telefoon: 010-5112330  

 

E-mail: secretariaatberkel@parochiechristuskoning.nl

Website: www.parochiechristuskoning.nl

Terug naar de vorige pagina
Tekstgrootte

Humor is veruit de meest bijzondere activiteit van onze hersenen.