In Bergschenhoek is een groot aantal werkgroepen en vrijwilligers aktief. Via de lijst kunt u informatie over een gezochte werkgroep opvragen.

De Morgenster 2018-5

November 2018

Geloofsgesprek binnen pastoraal team

Terugblik jubileumviering Onze Lieve Vrouw Geboorte Berkel

Bekijk

Tarieven kerkelijke diensten 2023

https://www.parochiechristuskoning.nl/download_file/view/3955/7166

Tarieven zalen 2023

Morgenster 2023-4

juli 2023

ZOMER

met o.a. een reisverslag van de Pinksternoveen fietstocht; de geslaagde fusie van de PCI-en; nieuwe data voor Eten Ontmoeten Hartverwarmend; de voortgang rond het pastoraal beleidsplan; de eucharistieviering waarin pastor Max Kwee wordt gepresenteerd en natuurlijk nieuws en artikelen uit de parochiekernen. 

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2021-7

december 2021

Kerstmis

Actie Kerkbalans

Onder voorbehoud

 

 

 

 

Bekijk

Morgenster 2023-3

mei 2023

SAMEN

Hemelvaart

Pinksternoveen

Pinksteren

Lintjesregen

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2021-6

november 2021

Allerzielen

Advent

Adventsactie

Gezocht: Penningmeester PCK

 

 

 

Bekijk
Dit Pijnackerse koor bestaat uitsluitend uit dames en zingt tijdens vieringen in de Keijzershof.
Vivace is een gemengd koor bestaande uit ca. 35 enthousiaste leden.

De Morgenster 2021-6

november 2021

Allerzielen

Advent

Adventsactie

Gezocht: Penningmeester PCK

 

 

 

Bekijk

De Morgenster 2019-5

Juli 2019

Eten en Ontmoeten: hartvewarmend

Eerste Heilige Communie: vieringen in de kernen

Pastor Bracco Gartner heeft afscheid genomen

Bekijk

De Morgenster 2019-1

Februari 2019

Geloofsgesprek

Wereldjongerendagen

Jaar van de Roepingen

Bekijk
 

Nieuwsbrief van het secretariaat 1 december 2023

01 december 2023 - Berkel en Rodenrijs
Beste parochianen,
 
Vandaag weer een aantal ingezonden berichten, de moeite waard om te lezen.
Ook vindt u onder de ingezonden berichten een overzicht van de vieringen die er met kerst zijn.
Ik wens u veel leesplezier en een mooi weekend toe.
Elsbeth
 
Wereldlichtjesdag
Ieder jaar op de 2e zondag in december is er sinds 1997 Wereldlichtjesdag. Wereldwijd komen mensen bij elkaar om overleden kinderen en verloren kinderen tijdens de zwangerschap te herdenken en steken zij om 19.00 uur een kaarsje aan. Door de verschillende tijdzones in de wereld ontstaat hierdoor een golf van licht, zodat de wereld een beetje lichter wordt voor de mensen die hun kind hebben verloren en daarbij mogen beseffen dat zij niet alleen zijn met hun verdriet. Vanuit onze St. Willibrordkerk willen wij op 10 december een bijeenkomst voor Wereldlichtjesdag organiseren. Vanaf 18.45 uur is de kerk aan de Smitshoek 124, Bergschenhoek, open voor álle inwoners van Lansingerland, ongeacht geloofsachtergrond en leeftijd. Er is gelegenheid om een kaarsje aan te steken voor iedereen die een overleden/verloren kind wil herdenken. Dat kunnen dus ook familieleden, buren, vrienden etc. zijn. Van 18.45 tot 19.30 uur zal er pianomuziek klinken en worden met tussenpozen gedichten gedeclameerd. Daarnaast is er gelegenheid om bloemen neer te leggen bij het kindermonument op de nabijgelegen begraafsplaats. Een lichtpad wijst de weg daarnaartoe. Na het bezoek aan de kerk is er gelegenheid om koffie of thee te drinken en eventueel van gedachten te wisselen. Bij droog weer is dat mogelijk bij een vuurkorf vóór de kerk. Bij slecht weer is de parochiezaal beschikbaar. Wij nodigen u van harte uit om uw moment van stilte met ons te komen delen. Daarnaast verzoeken wij u om dit bericht te delen met de bezoekers van uw kerk. Iedereen is immers welkom! 
Hartelijk groet, Parochie Christus Koning parochiekern St. Willibrord in Bergschenhoek, 
namens de locatieraad Els Spoor-Steentjes, secretaris
 
Speciale aandacht voor 800 jaar kerststal
Op zondag 3 december begint de Advent, de periode op weg naar het hoogfeest van Kerstmis. De landelijke website Vier.nu heeft vanaf dat moment speciale aandacht voor de kerststal. Op 24 december is het precies 800 jaar geleden dat Franciscus van Assisi in het stadje Greccio in Italië een levende kerststal liet inrichten (1223 - 2023) met een kribbe, een ezel en een os. De traditie van de kerststal is nog altijd actueel.
Voor meer informatie:
 

Uitnodiging Winterfair 

Cultuur aan het Lint en Kringloopwinkel De Paardestal organiseren weer een gezellige Winterfair. Op zaterdag 9 december is tussen 10.00 en 15.00 uur in De Paardestal de verkoop van kerstspullen, curiosa, kerstgroepen en kerstbomen. Tegelijk is in het naastgelegen Koetshuys tot 15.30 uur veel te doen. Vanaf 10.30 uur start daar Angelique Brabander met de doorlopende workshops: ‘Je eigen kerstdecoratie maken’. Na afloop gaat men met een prachtig stuk naar huis. Deelname aan de workshops is € 25,00 incl. alle materialen en koffie. In ‘t Koetshuys zijn ook kerststukjes, bijzondere kerstartikelen en curiosa verkrijgbaar. Om 12.30 uur en 14.00 uur zijn daar verrassende optredens van het koor Mixed Voices met stemmige Christmas Carols. Naast glühwein zijn er de hele dag ook heerlijke broodjes en erwtensoep. Buiten staat een oliebollenkraam. Toegang van de fair is gratis.

 

Young Classics in beeld 

Op zaterdag 9 december is het tweede concert in de reeks Klassiek aan het Lint in de OL Vrouw Geboortekerk van 20.00 uur tot 22.00 uur, ontvangst v.a. 19.30 uur. Deze keer met het bekende Viride Kwartet en Caspar Westerman op cello. Jonge, talentvolle musici uit onze eigen regio. Kaarten via cultuuraanhetlint.nl of bij Van Atten en Van den IJssel à € 15 incl. koffie/thee. Op vertoon van hun KBO pas in de kerk ontvangen KBO leden daar € 3 terug.

 
Alpha cursus
Het duurt nog even maar 16 januari 2024 begint er weer een Alphacursus.
Wat is de Alphacursus? Op een laagdrempelige en gezellige manier ontdek je het christelijk geloof.
De bijeenkomsten starten altijd met een maaltijd. Zo kun je elkaar leren kennen en vriendschappen opbouwen.
Iedere week is er een inleiding waarin een thema van het christelijk geloof wordt behandeld. Daarna wordt in
kleine groepjes hierover verder gesproken.
Bent u benieuwd naar het christelijk geloof, of wilt u hierover vaker met anderen praten, schuif gezellig aan
16 januari 2024 om 20.00 bij de informatieavond in het parochiehuis naast de Willibrordkerk in Bergschenhoek.
Dinsdag 23 januari om 18.30 uur begint dan de Alphacursus en start zoals gezegd met een gezamelijke maaltijd.
De andere data zijn dan de dinsdagen daarna tot en met 26 maart, dit is de afsluitende avond.
Dan is er tussendoor nog een Alpha zaterdag, deze zal zijn zaterdag 2 maart. Die begint om 9.00 uur en zal eindigen rond 16.00 uur. Dit alles in de parochiezaal van de Willibrord kerk, Smitshoek 120 in Bergschenhoek.
U bent van harte welkom.
Voor meer informatie: jan.bunnik@parochiechristuskoning.nl 
 
Vieringen met kerst
24-dec      15.30 uur   HSP              woord en communieviering               organist en cantoren
24-dec      18.00 uur   O.L.Vr. Geboorte  gezinsviering/ woord- en communieviering   Kinderkoor Zing Mee
24-dec      20.00 uur   Pius X           eucharistieviering                       Pius X koor
24-dec      22.00 uur   O.L.Vr. Geboorte  eucharistieviering                       Happy Voices
25-dec      11.00 uur   O.L.Vr. Geboorte  woord en communieviering               Cantemus Domino
26-dec      10.00 uur   O.L.Vr. Geboorte  stille viering    
26-dec      14.00 uur   O.L.Vr. Geboorte  kerstrondgang voor jonge gezinnen   
 
Intenties kerst
Wilt u tijdens één van de kerstvieringen een intentie aanvragen?
Wilt u dit dan uiterlijk woensdag 20 december aanvragen alstublieft.
Dan hebben wij de tijd om de voorbede met intenties goed af te leveren voor de kerstvieringen.
Dank voor uw medewerking.
 
Overweging
 
Dat er licht mag zijn
Dat er licht mag zijn
Licht in onze ogen
Dat we elkaar kunnen zien
Zo mooi als we zijn.
Licht in ons hart
dat we ruimte maken
plaats maken voor een ander.
Licht in onze gedachten
Dat wij komen tot nadenken
en eerlijke besluiten.
Licht in onze relatie
dat we elkaar zien staan
niet verborgen voor de ander.
Dat er licht mag zijn 
in onze gemeenschap
om elkaar bij te lichten in nood.
met geloof in Hem die zegt:
Ik ben het Licht der wereld.
 
Van Phil Bosmans
 
 

Met vriendelijke groet,

 

Elsbeth Bazuin-van Logchem

 

Secretariaat Parochiekern Onze Lieve Vrouw Geboorte

Noordeindseweg 100

2651 CX Berkel en Rodenrijs

Telefoon: 010-5112330  

 

E-mail: secretariaatberkel@parochiechristuskoning.nl

Website: www.parochiechristuskoning.nl

Terug naar de vorige pagina
Tekstgrootte

Geen enkel probleem is ongrijpbaar. Zelfs denkbeeldige problemen zijn te overwinnen door juist te denken.